Pieaug pieprasījums pēc elastīgiem birojiem

Dalīties:


Pieaug pieprasījums pēc elastīgiem birojiem

Eiropā ir audzis pieprasījums pēc elastīgām darba telpām, un esošo pakalpojumu nodrošinātāju, kuri piedāvā elastīgus biroja risinājumus, telpas ir piepildītas.

2022. gada 13. maijā.

Lietotāji var sagaidīt samazinājumu atrašanās vietu piedāvājumā un uzlabotas iespējas elastīgo biroju platībās, paredz Colliers savā jaunākajā ziņojumā Flexpansion 2021, kurā tika analizēti 36 EMEA tirgi (Eiropa, Tuvie Austrumi un Āfrika).

Tā kā lietotāju pieprasījums pēc elastīgas darba vides turpina augt, arvien vairāk operatoru cīnās par tirgus daļu un pielāgo savu piedāvājumu ar uzlabotām koncepcijām un augstākas kvalitātes produktiem, kas lietotājiem radīs lielāku izvēli un elastību. Savukārt, izstrādājot vairāk produktu, visticamāk, tiks nodrošinātas labākas iespējas, jo elastīgu darba vietu nodrošinātāji diferencēs savas telpas, lai piesaistītu lietotājus.

Daudzām organizācijām pastāvīgi pārejot uz elastīgu darba politiku un dažiem uzņēmumiem pilnībā atsakoties no tradicionālajām biroja telpām, esošie elastīgo darba telpu operatori ir reaģējuši paplašinoties, kā arī EMEA reģiona tirgū ir ienākuši 43 jauni operatori. Tirgū dominē lielie dalībnieki, taču jaunpienācēji apvienojumā ar notiekošo telpas racionalizāciju ir panākuši līdzsvara atjaunošanu.
“Rīgā ir audzis pieprasījums pēc elastīgām darba telpām, un esošo pakalpojumu nodrošinātāju, kuri piedāvā elastīgus biroja risinājumus, piedāvājums ir izsmelts. Daļa lietotāju, kuri iepriekš nomāja lielākas platības biroju centros, Covid-19 ietekmē pārskatīja prasības gan biroja platībām, gan arī līgumsaistībām, pieprasot elastību gan telpu, gan nomas termiņu ziņā. Elastīgas telpas arī joprojām ir liela mēroga biroju attīstības neatņemama daļa, jo arvien vairāk biroju attīstītāju, kuru projekti ir būvniecības stadijā, savos projektos izsludina kopstrādes biroju plānus, tādējādi piedāvājot nomniekiem papildu elastību. Viens no šādiem nesenajiem piemēriem ir elastīgu biroju telpu risinājumu uzņēmuma “Workland” nupat parakstītais līgums ar biroju centru Verde par vairāk nekā 1400 m2 biroju telpu nomu, kas ļaus iekārtot ap 180 darbavietām,” stāsta Olga Mihailova, Colliers darba vietas konsultāciju eksperte.

Līdztekus operatoru skaita palielinājumam ievērojams pieaugums ir radies namu saimnieku koncepcijās.

Elastīgu darba vietu operatoru pieprasījums pēc telpām centrālajos biznesa rajonos (CBD) joprojām ir liels, taču, tā kā darbaspēks kļūst arvien izkliedētāks, jo daudzas organizācijas izmanto pieeju “darbs no jebkuras vietas”, ir pieaudzis pieprasījums pēc decentralizētām elastīgām telpām. Pilsētas centrā un ārpusē tika atvērti 256 000 kvadrātmetru, nedaudz pārsniedzot 252 000 kvadrātmetru, kas tika atvērti CBD atrašanās vietās.

Tirgus ziņā lielākā elastīgo biroju telpu decentralizācija pagājušajā gadā notika Barselonā, Ķelnē, Varšavā un Minhenē. Turpretī Londona, Amsterdama un Kopenhāgena vēl vairāk centralizēja savu telpu piedāvājumu.

Neņemot vērā dalībnieku skaita pieaugumu elastīgo biroju telpu tirgū, jaunā aktivitāte joprojām ir mērena, jo tikai 2,1% pieejamā biroju apjoma ir elastīgi. Šo zemo rādītāju var saistīt ar dažu operatoru veikto racionalizāciju, kuri veidoja 30% slēgto telpu, savukārt citi mazāki un parasti vienas atrašanās vietas operatori pārtrauca darbību 2021. gadā.

Kontakts medijiem

Anastasija Ruža
Mārketinga & PR departaments
Anastasija.ruza@colliers.com
+371 29262468

Par Colliers

Colliers ir starptautiskā nekustamo īpašumu kompānija, kas piedāvā nekustamā īpašuma pakalpojumus investoriem, īpašniekiem un nomniekiem visās galvenajās uzņēmējdarbības nozarēs: biroju un tirdzniecības sektorā, ražošanā, loģistikā un viesnīcu biznesā. Colliers zīmols ir pārstāvēts 62 valstīs, mūsu starptautiskais tīkls sastāv no vairāk kā 17,000 profesionāļiem, kas palīdz maksimāli palielināt nekustamā īpašuma potenciālu un veicina mūsu klientu panākumus. Uzziniet vairāk par mūsu pakalpojumiem: www.colliers.com, Twitterī @Colliers vai LinkedIn profilā.

Atgriezties