Dalīties:

LANĪDA, Citadele, City24 konference

LANĪDA, Citadele, City24 konference

Kad:

Ilgums:

Norises vieta:

Biļete:

Lai diskutētu par aktuālajiem jautājumiem nozarē, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA), nekustamo īpašumu sludinājumu portāls City24.lv un banka Citadele  26. maijā organizēja nekustamo īpašumu tirgus profesionāļu konferenci “Nekustamo īpašumu nozare nākotnes telpā”, kas norisinājās Rīgā, konferenču centrā Citadele, Republikas laukumā 2A.  

Konferencē diskutēja par ekonomisko situāciju un aktuālajām prognozēm, nekustamā īpašuma un komercobjektu tirgus situāciju, kā arī digitalizācijas ietekmi uz nekustamā īpašuma nozari.

Pasākumu atklāja Nacionālās nekustamo īpašumu asociācijas (The National Association of Realtors) (ASV) 2023. gada globālais vēstnieks Latvijā, Lietuvā, Polijā un Ukrainā Dmitrijs Selektors (Dmitriy Selektor) un Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Aizvadītais gads un rudens/ziemas sezona bija neziņas pilns. Ir virkne atziņu gan par ekonomikas attīstību kopumā, gan nekustamā īpašuma nozari. Ir aktualitātes, kas jādiskutē un jāvirza dienaskārtībā, un par to arī būs šī konference – kas notiek un kurp virzās mūsu nozare,” saka LANĪDA valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Par nekustamo īpašumu tendencēm 2023. gadā klātesošajiem informēs LANĪDA valdes loceklis Vestards Rozenbergs. Bet par komercobjektu tirgus aktualitātēm – Patriks Simsons, “Newsec” Nekustamo īpašumu investīciju specialists. Savukārt biroju attīstības tendences iezīmēs Olga Mihailova, “Colliers” Biroju platību nodaļas direktora vietniece.
Neiztrūkstoši par esošo ekonomisko situāciju un prognozēm runās Mārtiņš Āboliņš, bankas Citadele ekonomists.

Tāpat pasākumā būs par būves reģistrācijas procesa transformāciju informēs Vita Narnicka, Valsts Zemes dienesta ģenerāldirektore. Bet nozīmīga konferences daļa šoreiz veltīta digitalizācijas jautājumiem. Par tēmu “No digitalizācijas šodien uz metaverse rītdien” runās Mārtiņš Bērziņš, bankas Citadele digitālās pieredzes attīstības daļas vadītājs. Savukārt par mākslīgā intelekta valodas tehnoloģiju risinājumiem – Didzis Kļaviņš, uzņēmuma “TILDE” klientu attiecību vadītājs. Bet Pauls Upenieks, uzņēmuma “OWNER” valdes loceklis dalīsies pieredzē par nekustamo īpašumu pārvaldības procesu digitalizāciju. Atbildes jautājumam “Vai  darījumu var uzticēt mākslīgajam intelektam?  Sniegs Arturs Mednis, uzņēmuma “New Black” vadītājs. 

“Digitālie procesi strauji iedzīvojas sabiedrībā. Tā ir gatava izmantot jaunākās tehnoloģijas, bet vai mēs kā uzņēmēji esam tam gatavi? Vai mākslīgais intelekts patiešām ir jaunums finanšu sektorā un kā to visvienkāršākajā veidā izmantot uzņēmējdarbībā un precīzāk – nekustamo īpašumu nozarē? Vai Metaverss ir tikai iztēles auglis, vai tomēr kaut kas, par ko sākt domāt jau šodien? Ieskatīties atbildēs uz šiem un daudziem citiem jautājumiem būs iespēja šajā konferencē,”Mārtiņš Bērziņš, bankas Citadele Digitālās pieredzes attīstības daļas vadītājs.

Jāpiebilst, ka pasākuma laikā norisināsies vairākas paneļdiskusijas, kas būs veltītas tādām tēmām kā “Nekustamo īpašumu nozares izaicinājumi 2023. gadā”, “Komercobjektu tirgus”. Digitalizācijas ietekmei uz sabiedriskajiem procesiem un nozari būs veltīta noslēdzošā konferences diskusija. 

Apkures sezona, Euribor pieaugums, kā arī inflācija ir mainījusi iedzīvotāju uzskatus par īpašuma iegādi un jau esošā pārvaldīšanu. Līdz gaidāmajai ziemai dažāda veida mājokļa uzlabošanas pasākumus plāno veikt teju piektā daļa jeb 17 % iedzīvotāju, tāpat daļa vēlētos esošo mājokli nomainīt pret ekonomiskāku. Par to, kādas ir iedzīvotāju iespējas, šķēršļi un kā digitalizācija atvieglo nekustamā īpašuma iegādi, stāstīsim un diskutēsim konferencē,” uzsver Jānis Mūrnieks, Citadeles Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Neskatoties uz Euribor likmju kāpumu un citiem faktoriem, kuri būtiski ietekmējuši nekustamā īpašuma tirgu un cilvēku spēju iegādāties mājokļus, esam novērojuši, ka interese par īpašumu iegādi ir stabila. Redzamākā atšķirība ir tā, ka lēmums par īpašuma iegādi pircēja pusē šobrīd tiek pieņemts pārdomātāk un piesardzīgāk nekā agrāk. Attīstoties dažādām digitālajām tehnoloģijām un risinājumiem, prognozējams, ka cilvēkiem sev piemērota īpašuma atrašanas, izpētes un iegādes iespējas uzņems jaunus apgriezienus, padarot šos procesus krietni ērtākus, ātrākus un pieejamākus. Par to, kā tieši notiks šīs pārmaiņas, būs interesanti diskutēt gaidāmajā konferencē”, pārdomās dalās Maksis Karlins, sludinājumu portāla “City24.lv” vadītājs.

Konferenci organizē Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA), nekustamo īpašumu sludinājumu portāls City24.lv un banka Citadele, atbalsta uzņēmumi “EfTEN Capital”, “KIVI Real Estate”, žurnāls “Kvadrātmetrs”.

Iepriekšējā LANĪDA organizētā konference notika 2022. gada decembrī.