LANĪDA sagatavojusi priekšlikumus uzņēmējdarbības veicināšanai Rīgas centrā

Dalīties:


LANĪDA sagatavojusi priekšlikumus uzņēmējdarbības veicināšanai Rīgas centrā

Latvijas lielākā un ietekmīgā nekustamo īpašumu darījumu asociācija sagatavojusi un iesniegusi Rīgas domei priekšlikumus uzņēmējdarbības veicināšanai Rīgas centrā.

“Jau ilgāku laiku mūsu biedri ne tikai vērojuši, bet arī diskutējuši par nepieciešamību Rīgas centrā veicināt uzņēmējdarbību, “atdzīvināt” Rīgas centra ielas, tādējādi veicinot ne tikai ekonomisko aktivitāti, bet visu rīdzinieku labklājību un uzlabojot galvaspilsētas tēlu un viesmīlību,” pauž LANĪDA valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Maijā LANĪDA pārstāvji tikās ar Rīgas domes pārstāvjiem un pēc sarunas apkopojuši un Rīgas domei iesnieguši priekšlikumus, kas paredz vēl lielāku atbalstu komersantiem, kuri vēlas ierīkot terases, paplašinot āra kafejnīcu darbību, vēl efektīvāku klientu apkalpošanu gadījumos, kad uzņēmēji vēlas rekonstruēt ēkas Rīgas centrā vai veikt fasādes izmaiņas lielu tirdzniecības telpu sadalīšanai vai statusa maiņai.

“Lai gan apzināmies, ka Rīgas centra “atdzīvināšana” atkarīga no daudziem faktoriem, t.sk. satiksmes intensitātes, iedzīvotāju skaita u.tml., ierosinām Rīgas domei eksperimentēt ar bezmaksas autostāvvietu atļaujām brīvdienām. Savukārt mājsaimniecībām, kuras izvēlas pārcelties uz Rīgas centru,  atcelt nekustamā īpašuma nodokli mājsaimniecībām uz noteiktu periodu,” pauž A. Šmits.

Bet uzņēmējdarbības veicināšanai Rīgas centrā, LANĪDA ierosinām dažādas nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu programmas un vairāk domāt tieši partelpu pirmajos stāvos noslogošanu.

“Mēs aicinām Rīgas domi arī turpmāk uz diskusijām un sarunām par Rīgas centra “atdzīvināšanu” un esam gatavi aktīvi iesaistīties šajā iniciatīvā!”

 

Atgriezties