Pārlekt uz galveno saturu
Home
Mail
Home
Mail

Komercobjektu vienotais klasifikators

Komercobjektu vienotās klasifikācijas darba grupas ideja

Nekustamo īpašumu tirgū nereti ir raksturīgas situācijas, kad klientam viens komercobjekts tiek pozicionēts atšķirīgi. Šādas nekustamo īpašumu aģentu uzskatu diferences iemesls ir viņu subjektīvie priekšstati par komercīpašumu klasifikāciju, kā arī vispārpieņemta klasifikatora trūkums, kas mazina nozares prestižu.

Lai novērstu viedokļu atšķirības un izstrādātu jomai saistošu komercīpašumu klasifikatoru, tika nolemts izveidot darba grupu, kurā iesaistīti eksperti no Latvijas vadošo nekustamo īpašumu uzņēmumiem un ar nozari saistītām iestādēm: ARCO REAL ESTATE, CBRE, COLLIERS, ICSC Baltijas komiteja, LATIO, NEWSEC, OBER-HAUS, Rīgas pilsētas arhitekta birojs un Valsts zemes dienests; savu atbalstu izteica arī BALSTS, DTZ, KIVI un NAI BALTIJA. Darba grupā ar alianšu un partnerību starpniecību tika pārstāvētas arī citas pasaules mēroga nekustamo īpašumu kompānijas - BNP PARIBAS REAL ESTATE, CUSHMAN & WAKEFIELD un JLL.

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas vadītā darba grupa sekoja Maskavas piemēram, kad Krievijas galvaspilsētā praktizējošie starptautiski uzņēmumi - CBRE, Colliers International, Cushman&Wakefield, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, kopīgi izstrādāja biroju telpu klasifikatoru, taču darba gaitā eksperti vienojās par nepieciešamību papildināt biroju klasifikāciju arī ar tirdzniecības telpu, viesnīcu un noliktavu klasifikatoru.

Līdzšinējā pieredze - vienota un saliedēta Latvijas nekustamo īpašumu uzņēmumu un iestāžu sadarbība - raisa pamatotas cerības par nozares sakārtošanu atbilstoši starptautiski pieņemtiem standartiem, tādēļ darba grupa turpinās pastāvēšanu, lai atjaunotu aktuālo informāciju, papildinātu paveikto un reaģētu uz nekustamo īpašumu tirgus izmaiņām.

Komercobjektu vienotās klasifikācijas darba grupas sastāvs (izstrādātāji):

DalībnieksPārstāvētais uzņēmumsUzņēmuma sadarbība
Guntis KanenbergsArco Real estateLANĪDA, LĪVA
Roberts ArdavsLatioLANĪDA, LĪVA, FIABCI, CUSHMAN & WAKEFIELD
Vineta VigupeValsts Nekustamie Īpašumi 
Anita FeldmaneValsts Nekustamie Īpašumi 
Ēriks BergmansColliersRegulated by RICS, ICSC
Artūrs LezdiņšCBREICSC
Reinis LauskisCBREICSC
Konstantīns ĶiukaOber Haus Real Estate LatviaLANĪDA, LĪVA, JLL, DTZ, CUSHMAN & WAKEFIELD
Kaspars KorbsOber Haus Real Estate LatviaLANĪDA, LĪVA, JLL, DTZ, CUSHMAN & WAKEFIELD
Inese PokuleKivi 
Uldis KeinovskisStarlexLANĪDA
Artūrs LazdiņšStarlexLANĪDA
Gvido PrincisRīgas pilsētas arhitekta birojs 
Māris GrīnbergsValsts zemes dienests 

 

2