Pierakstīties šai RSS barotnei

Projektu attīstītāji iepazīstas ar novitātēm nodokļu sistēmās Baltijā

  • Publicēts Ziņas

Baltijas valstu vadošo nodokļu un konsultāciju uzņēmumu - Deloitte un PwC eksperti 25. septembrī Rīgā, viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija notikušajāBaltijas nekustamo īpašumu (NĪ) attīstītāju forumā klātesošajiem skaidroja katras valstu nodokļu sistēmas īpatnības, tajā paredzamās izmaiņas un sniedza padomus, kā novitātes var ietekmēt projektu attīstītājus jau tuvākajā nākotnē. 

Lasīt vairāk...

Asociācijas LANĪDA nekustamo īpašumu aģenti tradicionāli sniegs bezmaksas konsultācijas izstādē „Māja. Dzīvoklis 2017”, Ķīpsalā

  • Publicēts Ziņas

Starptautiskajā būvniecības, remonta un interjera izstādē „Māja. Dzīvoklis 2017”, kas no 19. līdz 22. oktobrim notiks izstāžu centrā Ķīpsalā, ikvienam interesentam būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas nekustamo īpašumu darījumu jomā. Uz interesentu jautājumiem atbildes savā stendā sniegs Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA biedri.

Lasīt vairāk...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru

  • Publicēts Ziņas

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA, apvienojot savu biedru – nekustamo īpašumu uzņēmumu analītikas nodaļu sniegto informāciju par cenu izmaiņām trijos segmentos: jaunie projekti (dzīvokļi), sekundārais tirgus (dzīvokļi) un mājas, katru mēnesi veido tirgus cenu indikatoru.  

Šāda informācija dod interesentiem gūt priekšstatu par cenu dinamiku NĪ tirgū Rīgas centrā, mikrorajonos, Rīgas rajonā un Jūrmalā, kā arī izsekot tirgū notiekošajām izmaiņām un cenu tendencēm.

2017.gada septembra cenu indikators tika izveidots pamatojoties uz monitoringa rezultātiem par reāli notikušiem darījumiem, ko  nodrošināja nekustamo īpašumu kompānijas Ober Haus, Latio, Balsts. Analizējot analītikas nodaļu sniegto informāciju, tiek noteikts vidējais statistiskais rādītājs katrā segmentā. 

Asociācijas LANĪDA nekustamā īpašuma tirgus cenu indikātors par 2017. gada septembri

Balstoties uz reāli notikušajiem darījumiem: Ober Haus, Latio, Balsts

   

 

 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Aktivitāte rūpnieciski-industriālo platību tirgū mērena, strauju izaugsmi neprognozē

  • Publicēts Prese

Rūpnieciski-industriālo platību (noliktavas, rūpnīcu objekti un industriālie parki) nekustamo īpašumu (NĪ) tirgū attīstība pēdējo gadu laikā gājusi roku rokā ar tautsaimniecības izaugsmi. Nozare atzīst: nav jēgas attīstīt ražošanas kompleksus, ja valstī tautsaimniecība ir atstāta novārtā un neattīstītās ražošana, kā arī netiek pienācīgi piesaistītas ārvalstu investīcijas un ārvalstu lielražotāji lielai un apjomīgai ražošanai.

Tādēļ šī segmenta attīstība tiek raksturota kā mērena jeb kā nozares pārstāvji saka: desmit ballu skalā – „uz seši”, un arī tuvākajā laikā šajā NĪ segmentā netiek prognozēta strauja izaugsme.

Lasīt vairāk...

LANĪDA nekustamo īpašumu profesionāļu klubā liela interese par to, kā izsargāties no krāpšanas gadījumiem

  • Publicēts Prese

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) profesionāļu kluba ikmēneša tikšanās bija plaši apmeklēta: tika pulcēta pilna semināra zāle ar LANĪDA biedriem, kuri bija ieradušies uzklausīt ekspertu – Zvērinātu advokātu biroja Vilgerts pārstāvju - lekciju par to, kā izsargāties no krāpšanas gadījumiem.

Lasīt vairāk...

5 ieteikumi, kā īsā laika periodā pārdot savu īpašumu

  • Publicēts Prese

Nekustamā īpašuma pārdošana ir sarežģīts process, it īpaši,  ja īpašumu nepieciešams realizēt iespējami īsā laika periodā, tomēr ar pareizo pieeju un sagatavošanos darījuma procesa gaitu ir iespējams ievērojami paātrināt. Nekustamo īpašumu uzņēmuma „IMMOSTATE” pārdošanas nodaļas vadītājs Aigars Strods dalās ar pieciem vērtīgiem ieteikumiem, ko ņemt vērā, lai īpašumu realizētu sekmīgi un ātri. 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Balsts: Ievērojami zemais piedāvājuma līmenis “spiež” cenas augšā

2017. gadā cenas palielinājušās ievērojami zemā piedāvājuma līmeņa dēļ. Šo pieaugumu, galvenokārt, veicina kvalitatīvā piedāvājuma trūkums. Septembrī piedāvājumu skaits samazinājās gandrīz visos lielākajos Rīgas mikrorajonos - visbūtiskāk Iļģuciemā (-11,2%). 

Tirgū šobrīd nepietiek tirgus stāvoklim atbilstošu sekundārā tirgus piedāvājumu par cenu 35 000  -60 000 EUR. Kā viens no būtiskajiem faktoriem, kas ietekmē piedāvājumu, ir lēnais temps jauno projektu būvniecībā. Nekustamo īpašumu tirgus nespēj apmierināt klientu kategoriju, kuri gaida jauno dzīvokļu piedāvājumu un nevēlas dzīvot sērijveida ēkās. Šī situācija un augošais pieprasījums veicina strauju cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu segmentā.

“Sērijveida dzīvokļu vidējā cena kopš gada sākuma palielinājusies par 6,2%. Pirmajos trīs ceturkšņos visstraujākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējas cenas pieaugums novērots dzīvokļiem Bolderājā (+11,4%), taču vislēnāk dzīvokļu cenas pieauga Teikā (+ 3,4 %). Šobrīd lielākajā tirgus daļā dominē vietējais patērētājs, kas ir pozitīvs un prognozējums signāls ilgtermiņa tirgus attīstībai. To neapšaubāmi veicinātu arī stabila ekonomiskā, politiskā un demogrāfiskā situācija, taču dotajā brīdī tā neattīstās pietiekamā līmenī”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

2017. gada septembrī sērijveida dzīvokļu vidējās cenas rādītājs sasniedzis 765 EUR/m2. Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas ir Teikas rajonā – 895 EUR/m2, taču viszemākās ir Bolderājā – 540 EUR/m2.Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums nav novērots, savukārt, minimāls pieaugums 0,06 – 1,02% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. BALSTS indekss pieaudzis par 1 punktu – 178 punkti.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir saglabājusies nemainīga. Pircēji galvenokārt interesējas par mūsdienīgām kvalitatīvām savrupmājām vietās ar labu un sakārtotu apkārtējo infrastruktūru, taču šāds piedāvājums par tirgus situācijai atbilstošu cenu ir ierobežots. Pieprasītākās ir mājas platībā līdz 200-250 kvadrātmetriem ar 1000-1200 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu.

2017. gada septembrī biroju telpas Rīgas A klases kompleksos nomniekiem tiek piedāvātas par 10-15 EUR/m2 mēnesī. Prestižākajās ēkās biroju noma sniedzas pāri 16-20 EUR/m2 mēnesī. Tiem, kuri vēlas savu biroju izvietot B klases birojā, jāorientējas uz cenu 5 - 10 EUR/m2. Iepriekš minētās nomas likmes norādītas bez apkalpošanas maksas. 

Plašāku informāciju iegūsiet:
BALSTS, Lāčplēša iela 41,
Tālr.: + 371 67076191
Fax: + 371 67076199
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ,
www.balsts.lv

Lasīt vairāk...