SEMINĀRS PAR AKTUĀLO - NĪ AĢENTIEM. Jaunā Vispārīgā datu aizsardzības regula. Personas datu aizsardzība un tās aktualitātes.

Kā jau medijos vairākkārt ir izskanējis, ar 2018. gada 25. maiju Latvijā būs jāpiemēro Eiropas Parlamenta un Padomes Vispārīgā datu aizsardzības regula ar tajā ietvertajām jaunajām prasībām personas datu aizsardzībā.  Regula ir jāievēro ikvienam kā jebkurš Latvijas likums. Līdz ar Regulas piemērošanas uzsākšanu spēku zaudēs Fizisko personu datu aizsardzības likums. Jaunā Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula ir jauns tiesību akts, kas harmonizēs datu privātumu visā Eiropas Savienībā. Eiropas Savienības institūcijām, organizācijām, uzņēmumiem (t.sk. NĪ kompānijām, kas nodarbojas ar klienta personīgajiem datiem) līdz 2018.gada 25.maijam jānodrošina atbilstība jaunajam regulējumam, vai arī būs jāsaskaras ar potenciālajām sankcijām līdz pat 4 % no ikgadējā apgrozījuma un reputācijas zaudēšanas risku saistībā ar datu incidentiem. Jaunā regula rada jaunus pienākumus datu pārziņiem, kuru ieviešana jānodrošina visiem līdz 2018.gada maijam.

Kad: š.g. 11.decembrī plkst.13.00-15.30

Kur: LANĪDA semināru telpa, Elizabetes ielā 19-7

Dalības maksa: LANĪDA biedriem – fiziskām personām 10 Eur + PVN; LANĪDA asociēto kompāniju darbiniekiem 20 Eur + PVN. Viesiem, kas nav LANĪDA biedri – 30 Eur + PVN. Semināra dalībnieki saņem sertifikātu par noklausīšanos. 

Stāstīs un uz jautājumiem atbildēs:

 

Signe Plūmiņa

Rīgas domes Datu aizsardzības un IT drošības centra vadītāja, personas datu aizsardzības eksperte, ilggadēja Datu valsts inspekcijas direktore (2001.-2015.g.). Viena no Fizisko personu datu aizsardzības likuma autorēm. Piedalījusies dažādos pasākumos, projektos un darba grupās Eiropas Savienības līmenī, kas saistīti ar personas datu aizsardzību.

Kā vadītāja vienai no Eiropas Savienības personas datu aizsardzības uzraudzības iestādēm, piedalījusies Vispārīgās datu aizsardzības regulas izstrādē un projekta apspriešanā, kā arī datu uzraudzības iestāžu viedokļa par to sagatavošanā.

No 2001.gada regulāri vada dažādas apmācības personas datu aizsardzībā, tai skaitā saistībā ar jauno datu aizsardzības regulējumu ES.

Par semināru:

Šajā seminārā tiks apskatīti praktiskie personas datu aizsardzības principu piemērošanas aspekti, kā arī vienlaicīgi tiks sniegts vispārējs ievads un aktuālā informācija par jauno personas datu aizsardzības regulējumu (Vispārīgā datu aizsardzības regula), kas aizstās pašreiz spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu no 2018.gada 25.maija, un kas tiešā veidā ir saistīta ar esošo personas datu apstrādi un aizsardzību, un tās praktisko ieviešanu jeb kā savlaicīgi sagatavoties jaunajam regulējumam. Tiks sniegta informācija par galvenajām izmaiņām starp Fizisko personas datu aizsardzības likumu un Vispārīgo datu aizsardzības regulu. 

Seminārā tiks apskatītas šādas tēmas:

  • personas datu aizsardzības jēdziens, Vispārīgās datu aizsardzības regulas termini un definīcijas, t.sk. kas ir personas dati
  • atbildīgie par personas datu aizsardzību un to jaunie pienākumi
  • pārskatatbildība jeb pienākums uzskatāmi demonstrēt atbilstību Regulai
  • personas datu apstrādes un aizsardzības principi, t.sk. datu subjektu piekrišana savu personas datu apstrādei, integrēta datu aizsardzība un datu aizsardzība pēc noklusējuma
  • datu aizsardzības speciālisti, to loma, tiesības un pienākumi
  • jaunās datu subjektu (t.sk. darbinieku, klientu) tiesības, t.sk. tiesības saņemt informāciju par savu personas datu apstrādi
  • datu drošība, ziņošanas pienākums par datu aizsardzības pārkāpumiem (datu incidentiem)
  • personas datu nosūtīšana saņēmējiem ārpus ES/EEZ
  • sankcijas, ja nav nodrošināta atbilstība 

Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

 

Pēdējo reizi rediģētsPirmdiena, 27 Novembris 2017 11:04
atpakaļ uz augšu